jarvekool

25 aastat Võru Järve Kooli asutamisest.

Eesti taasiseseisvumisega kaasnesid muudatused haridusseaduses ning sellega seoses tekkisid esimesed toimetulekukoolid, -klassid.

Võru linnas alustati mõõduka vaimupuudega laste õpetamist 1992. aastal Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi juures avatud erivajadustega laste klassis. Vajadus toimetulekuõppe järele ajendas Võru Linnavalitsust avama Võru linnas 1996. aastal toimetulekukooli – Võru Järve Kooli. Oluline oli lastevanemate initsiatiiv kooli loomisel.

Võru Järve Kool on mõõduka, raske ja sügava vaimse ning liitpuudega laste kool, mis töötab Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja antud koolitusloa alusel.

Tasuta kasiino mängud on leidnud oma koha Eestis, kus lisaks haridusvaldkonnale on ka online kasiinod populaarsed meelelahutusvõimalused. Eestis saavad mängijad nautida mitmesuguseid tasuta kasiino mänge, sealhulgas slotikaid, pokkerit, ruletti ja palju muud. Online kasiinod pakuvad mängijatele võimalust proovida õnne ilma reaalse rahata panustamata ning samal ajal pakkuda meelelahutust ja põnevust. Kuigi tasuta kasiino mängud on kättesaadavad, peavad mängijad siiski järgima vastutustundliku mängimise põhimõtteid ja mängima mõõdukalt.

Võru Järve Kool on munitsipaalkool, mis on Võru Linnavalitsuse hallatav asutus. Kooli teeninduspiirkonnaks on Võru linn, vabade kohtade olemasolul Võru maakond ja naabermaakonnad. Koolis töötavad kvalifitseeritud õpetajad: eripedagoogid, aineõpetajad, abiõpetaja, õpetaja abid, lapsehoidjad. MTÜ Toetuskeskus Meiela sotsiaaltöötaja ja rehabilitatsioonimeeskonna koordinaator.

VJK on munitsipaalkool, mis on Võru Linnavalitsuse hallatav asutus. Kooli teeninduspiirkonnaks on Võru linn, vabade kohtade olemasolul Võru maakond ja naabermaakonnad.

VJK-s on välja kujunenud traditsioonilised üritused: kontserdid, peod koos vanematega, matkad, ekskursioonid, näitused, võistlused, konkursid, õppekasvatustööd toetavad projektitegevused.

Õpilaste õppetööväline aeg on sisustatud õppekava toetavate õppekavaväliste arendavate tegevustega. Pärast õppetunde saavad õpilased osaleda huviringides – jalgpalliring ja kästööring, lapsehoiuteenusel. Koolivaheaegadel võimaldatakse õpilaste järelevalvet lapsehoiuteenuse raames eesmärgiga vähendada vanemate ja pereliikmete hoolduskoormust ning võimaldada neil töölkäimist. Lapsehoiuteenust osutatakse ka eelkooliealistele lastele juhtumipõhiselt koostöös omavalitsustega ja rehabilitatsiooniasutusega.

VJK-i spetsialistid osalevad rehabilitatsioonimeeskonna töös. Teenust pakutakse õppetööst vabal ajal koostöös MTÜ Toetuskeskus Meielaga (vt www.meiela.ee) Järve Kooli õpilastele, koolieelikutele ja kooli lõpetanud täiskasvanud intellektipuudega inimestele. Rehabilitatsiooniteenusena ja lapsehoiuteenusena korraldatakse teenusel olevatele lastele ja õpilastele suviseid loovuse ning sotsiaalsete oskuste arendamiseks erinevaid tegevusi.

Õppekasvatustöö arendamise ja erivajadustega inimestele toetava tugivõrgustiku/sotsiaalse kaitse loomise eesmärgil osaleb kool mitmetes rahvusvahelistes ja ka Eesti projektides, teeb koostööd aktiivsete sõpruskoolidega meil ja mujal.

Comenius School Development 2003 03 – PRT01 – S2C01 – 00170 – 1 Võru Järve Kool

Comenius Multilateral 2006 2006 – 0159/001 – 001 – 088 Võru Järve Kool

Comenius Multilateral 2007 2007 – 0328 – COM/SP – 38

Comenius Multilateral 2009 2009 – 0115 – COM06 – 01

Comenius 2012 2012 – 0022 – COM06 – PA -53

Erasmus+ 2014 2014-0025-KA201-33

Erasmus+ 2017-1UK01-KA219-036780­­_4

BioAware Bioloogilise mitmekesisuse parandamine ja teadlikkuse suurendamine keskkonnakaitse vajalikkusest Eesti-Vene piiriäärsetel aladel.

Eesti-Läti Erikoolide koostööprojekt.